KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13658244

nr 1365 8244

Otto Gripenswärd

(1847-1933), Sverige

Etsning, Skogsväg i vinterskrud. Signerad. Motivet: 11x7 cm

Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 7 december 2020
kl 20:08:17

7/12 20:03:16 1      Vinnande bud

Otto Gripenswärd

Läs mer om Otto Gripenswärd